Odkazy k online vzdělávání
Organizace domácí výuky během vyhlášeného nouzového stavu

Úvod > > Aktuality ZŠ > Informace ke zprostředkované výuce

Informace ke zprostředkované výuce

Datum konání:
17.3.2020

Vážení rodiče a žáci,

zatím stále není jasné, jak dlouho bude trvat uzavření školy. Prosím tedy o trpělivost s nouzovou výukou a zároveň prosím žáky, aby ve volných dnech věnovali svůj čas samostudiu dle instrukcí, které pravidelně zasílám. Hromadná online výuka není zatím bohužel technicky možná. Pakliže by někdo z rodičů měl nějaký nápad, jak takový způsob výuky uskutečnit, aby s ním většina rodičů neměla obtíže, budu velmi vděčná. Jediné, co mě napadá, je skupinový videohovor           přes messenger. Prosím o zpětnou vazbu na tento návrh!

Dále prosím zejména žáky, aby nastalá mimořádná opatření nevnímali jen jako nenadálé prázdniny, ale ve vlastním zájmu věnovali zprostředkovanému vzdělávání svoji pozornost, a rodiče o součinnost, aby na své děti v tomto směru dohlédli. Za všechny reakce předem děkuji!

Nemám úplnou představu o tom, jak bude probíhat zkoušení žáků, a to i vzhledem k tomu, že není vhodné vybírat pracovní sešity ke kontrole z důvodu kontaminace. Nabízí se skenování a focení vybraných zadaných úkolů z pracovních sešitů a příloh z emailu. Třetí ročník dnes již tuto výzvu obdržel. Uvidíme, jak se s tím popasuje. Doufám, že tuto formu hodnocení budeme moci využívat, jiná mě totiž nenapadá. Zároveň mám v plánu posílat různá kontrolní cvičení, slohy či referáty. Vše bude hodnoceno, prosím, aby se žáci podíleli na vyplnění samostatně.

Rodičům i žákům velice děkuji za spolupráci - v dnešní nelehké době – a to s vidinou lepších zítřků.

M. Karasová

Info: Honza Hořínek a Naty Kalibánová zašlou zpracované prezentace vybraných bitev 2. světové války na můj email, Vendy Máčková dodá čtenářský deník (např. do poštovní schránky školy)