Provoz MŠ od 11. 5. 2020

Datum konání:
30.3.2020

Organizace výuky během uzavření školy

Výuka na naší škole probíhá formou distančního vzdělávání. Vyučující vypracovávají metodické materiály, vytváří pracovní listy a různé formy zápisu látky. Učitelé intenzivně komunikují s rodiči i žáky prostřednictvím webových a facebookových stránek školy, emailu nebo telefonu. Velmi si ceníme aktivního zodpovědného přístupu velké většiny našich rodičům a žáků ke zvládání společného vyučování a děkujeme za zpětnou vazbu.

Učivo je rozplánováno vždy na týden. Žákům jednotlivých ročníků jsou pravidelně zadávány instrukce k domácí přípravě v každém z naukových předmětů. Některé domácí úlohy budou mít pouze informativní charakter, na některé bude vyučující očekávat elektronickou odpověď. V případě, že nemáte možnost si materiál vytisknout, dohodne se s vámi vyučující na možnostech předání. Ke všemu budou učitelé pochopitelně poskytovat konzultace v případě nutnosti vybraným komunikačním kanálem (telefon, e-mail).

Porozumění a zpětná vazba je průběžně monitorována, a to např. zasíláním kopií žákovských prací či kontrolního testování. Na základě toho jsou žáci klasifikováni nebo slovně hodnoceni.

Každý vyučující vytváří portfolia žáků. Archivace obsahuje nejen kontrolní práce žáků, ale i metodická zadání, včetně příloh.

Nově jsme zařadili také online vyučování - a to formou skupinové videokonference přes messenger. Tento způsob výkladu a upevnění nové látky se týká především starších žáků, kteří přecházejí na druhý stupeň základní školy. Mladším žákům jsou zasílány audio a video nahrávky k probíranému učivu.

Je zde možnost i další online výuky - prostřednictvím portálu Proskoly.cz. Všichni žáci obdrželi přihlašovací údaje a instrukce k užívání. Na těchto stránkách mohou žáci dle vlastního výběru či konkrétního doporučení vyučujícího testovat své znalosti ve všech naukových předmětech, a to s okamžitou kontrolou. Vyučující má přehled o množství splněných testů a úspěšnosti jejich vypracování.